Minden apró élőlényre szükség van a természet egységéhez – hívta fel a figyelmet Putz Csaba, a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. ügyvezető helyettese a Törpeegér gála és forgatagon. A Fővárosi Állat- és Növénykertben megrendezett eseményen adták át a Törpeségében óriási és a Töpörödött törpegerek című pályázatok díjait.

A rendezvény megnyitóján Putz Csaba a természetet egy autóhoz hasonlította: ha az autóból egy gonosz manó kivesz egy csavart, talán fel sem tűnik. Viszont a további csavarok eltulajdonítása után egyszer csak eljön a pillanat, amikor az autó már nem működik tovább. „A mi esetünkben a törpeegér, a mókus vagy épp a hóvirág jelentik a csavarokat egy óriási, bonyolult, és egyben csodálatos rendszerben, a természetben” – fejtette ki a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. ügyvezető helyettese. Hozzátette: vigyázni kell minden fontos kis „csavarra”, azaz minden egyes apró törpeegérre is!

Hanga Zoltán, a rendezvénynek otthont adó Fővárosi Állat- és Növénykert szóvivője köszöntőjében a szemléletformálás fontosságára hívta fel a figyelmet, üdvözölve az Év emlőse kezdeményezést elindító Vadonleső Programot. Kijelentette: „Állatkertbe jönni jó dolog, ilyenkor különösen, amikor egyrészt egy nagyszerű rendezvényt tartunk, másrészt amikor ilyen nagyszerű műalkotásokat láthatunk.”

A gálán adták át a Töpörödött törpegerek és a Törpeségében óriási című alkotópályázatok díjait. A két pályázatra összesen 897 pályamű érkezett, az ország szinte minden pontjáról, sőt határon túlról is. A díjazottak listája ide kattintva érhető el.

A rendezvénnyel párhuzamosan egy igazi természetvédelmi forgatag várta a rendezvényre kilátogatókat. Az érdeklődők megismerkedhettek többek között az Agrárminisztérium és a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. által közösen működtetett Vadonleső Programmal, a Kft. természetvédelmi és környezetvédelmi munkájával, a Kft. által koordinált Grassland-HU LIFE integrált projekttel, a hazai nemzeti parkok munkájával, programjaival, valamint játékos formában mélyíthették természetvédelmi ismereteiket.

Forrás: Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft.

Cikk megosztása