A sorozat második állomását a kőröshegyi Falu Házában tartották meg. A Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft., a Kislépték Egyesület és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara közös szervezésében megvalósuló eseménysorozat célja, hogy segítse a vidéki térségek fejlődését és a kistermelőket, továbbá tájékoztatást nyújtson a gyakorlati, jogi és marketing kérdésekben.
July 2025
June 2025
Kóstolj bele tájról-tájra! Országszerte több mint 150 családi gazdaság, pince és manufaktúra nyitja meg kapuit 2025. augusztus 23. és október 4. között, és kalauzolja el az érdeklődőket a vidéki élet szépségeibe, az állattartás, a növénytermesztés és a gasztronómia világába. A programsorozat Nyitott Porta Napok néven idén debütál.
A nagytarcsai Polgármesteri Hivatalban megtartották a Fókuszban a vidék című szakmai rendezvénysorozat nyitó eseményét. Az együttműködést és a helyi termékek értékesítésének megerősítését támogató eseményt a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft., a Kislépték Egyesület és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara közösen szervezte.
Polgármesterek, helyi termelők és turisztikai szakemberek gyűltek össze Legénden a művelődési házban, hogy feltérképezzék az agroturisztikai lehetőségeket Nógrád vármegyében. A rendezvény célja az volt, hogy közös gondolkodással új lendületet adjanak a vidéki gazdaságnak, miközben megőrizzék a térség természeti és kulturális értékeit.
A Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. Vidék- és Térségfejlesztési Támogató Egysége a Kislépték Egyesülettel és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarával közösen rendezi meg a Fókuszban a vidék című szakmai rendezvénysorozatát a fejlődő értékláncok gyakorlati tapasztalatiról, részletes tájékoztatást nyújtva a hazai és külföldi jó példákon keresztül.
Fiatal gazdafórumot tartottak Szécsényben, ahol a résztvevők tájékoztatást kaptak az agrárgeneráció-váltás támogatásáról és a fiatal gazdákat célzó új pályázati lehetőségekről. A fórumon Nagy Viktor, a MAGOSZ szakmai titkára, és Bíró Anikó Éva, a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. vidékfejlesztési szakértője tájékoztatta az egybegyűlteket.
Szécsényben tartották meg a LEADER fórumot, ahol bemutatták az új támogatási lehetőséget a térség vállalkozásainak. Az Ipoly-menti Palócok Térségfejlesztő Egyesület LEADER pályázata június 11-én rajtol, mely 65 százalékos támogatást kínál kisvállalkozásoknak, a támogatás mértéke 2 és 19,9 millió forint közötti.
Mérföldkőhöz érkezett az agrárszakképzés átalakítási folyamata. Idén végeznek ugyanis először azok a diákok, akik már az új, ötéves technikumi oktatásban sajátították el a szakma alapjait. Az agrárszakképzés modernizációja és a centrumok létrehozása új lehetőségeket teremtett a fiatalok számára – emelte ki Tállai András.
May 2025
A Herman Ottó Konferencia Központban tartott szakmai műhelyen bemutatták a natúrparki tananyagfejlesztést, a Nemzeti KAP-hálózat térségfejlesztési szerepét, valamint a Nemzeti Agroturisztikai Stratégiát. A rendezvény középpontjában a fenntarthatóság, a helyi közösségek és a térségi együttműködések álltak.
A tanyán élők helyzetének javítása nem csupán kulturális, hanem gazdasági és stratégiai kérdés is – hangzott el az Orgoványban rendezett konferencián. A Venyige-tanyán az érintettek egyetértettek abban, hogy a tanyák fejlesztése, a vízpótlás és az agrártámogatások összehangolt alkalmazása nélkülözhetetlen a vidék fenntartható jövőjéhez.