KT-58. Komposztálással és biológiai lebomlással hasznosítható műanyag komposztzsákok feltételrendszer meghosszabbítása
Az Értékelő és Minősítő Bizottság legutóbbi ülésén elfogadta a KT-58. Komposztálással és biológiai lebomlással hasznosítható műanyag komposztzsákok feltételrendszer érvényességének módosítás nélküli meghosszabbítását 2021. december 31-ig. 
A szóban forgó feltételrendszer felülvizsgálata évek óta esedékes. A felülvizsgálat késedelmének az volt oka, hogy a műanyagtermékek ellentmondásos megítélése és az elmúlt években közismertté vált műanyagszennyezési problémák (az egyszer használatos műanyageszközök, a bevásárlótáskák, az oxidatív úton lebomló műanyagok által okozott környezeti károk, a tengerek műanyagszennyezése, a mikro-műanyagok stb.) miatt az is kétséges volt, hogy műanyagtermék kaphat-e egyáltalán környezetbarát minősítést. Ezért a feltételrendszer felülvizsgálata helyett az Értékelő és Minősítő Bizottság a feltételrendszer érvényességét évente egy-egy évvel meghosszabbította, emellett 2018-ban a feltételrendszer hatókörét is korlátozta: míg korábban a feltételrendszer a komposztálással és biológiai lebomlással hasznosítható hajlékonyfalú csomagolóanyagokra vonatkozott, 2018-ban a hatókör az ilyen anyagból készült komposztzsákokra szűkült.
Mivel a biológiai úton lebomló komposztzsákok környezetbarát minősítése nem áll ellentétben az EU 2018-ban elfogadott műanyag stratégiájával, sőt, az uniós stratégia a komposztálható és biológiai úton lebomló műanyagok felhasználásának pozitív példájaként hivatkozik a szerves hulladékoknak az ilyen műanyagból készült zsákokban történő szelektív gyűjtésére, valamint a biológiailag lebomló műanyagból készült komposztzsákok környezetbarát minősítését a hulladékügyekért felelős Innovációs és Technológiai Minisztérium is elfogadhatónak tartja, a felülvizsgálat megkezdődhetett.
A felülvizsgálat miatt szükséges a feltételrendszer érvényességének kiterjesztése.